Fotowoltaika dla
Twojego domu
Posiadasz dom albo gospodarstwo rolne?
GoldenGlobeEnergy to nie pośrednicy – nasza oferta to kompleksowa obsługa każdej inwestycji – od audytu lokalizacji
po odbiór techniczny i serwis pogwarancyjny.
Audyt docelowej lokalizacji połączony z doradztwem
Szczegółowa wycena paneli
oraz kosztów instalacji
Pomoc w finansowaniu
i pozyskaniu dotacji
Profesjonalny montaż instalacji przez doświadczony zespół
Przygotowanie instalacji do pracy oraz niezbędny odbiór techniczny
Gwarancja oraz niezbędny
serwis instalacji
Minimalne rachunki za prąd
Energia elektryczna w gospodarstwie domowym stanowi, obok ogrzewania budynku, najwyższy koszt w miesięcznej puli wydatków. Ograniczenie jej zużycia za pomocą oświetlenia ledowego czy energooszczędnych urządzeń nie powoduje odczuwalnego zmniejszenia kosztów. Sprawdzonym sposobem na radykalne i trwałe obniżenie miesięcznych wydatków na prąd jest korzystanie
z własnej przydomowej mikroelektrowni słonecznej.

Dla domu
Możemy sprawić, że Twoje wysokie rachunki za prąd przejdą do przeszłości. Instalacja fotowoltaiczna idealnie wpiszą się nie tylko w Twój dach, ale i Twoje życie. Wszystkim zajmiemy się za Ciebie, nawet formalnościami!
Dlaczego warto?
- Oszczędność
- Czyste powietrze
- Niewyczerpane źródło energii
- Dotacje
- Niezależność
- Szybki montaż
- Energia w zapasie
Instalacja fotowoltaiczna zwraca się już w ciągu ok. 3 – 7 lat. Decydując się na to rozwiązanie nie musisz już przejmować się corocznymi podwyżkami cen prądu. Bądź niezależny!
Tradycyjne źródła energii pochodzą z paliw kopalnych, których zasoby szybko maleją. W przyszłości przewiduje się ich zupełne wyczerpanie. Energia produkowana ze Słońca w przeciwieństwie do paliw kopalnych nigdy się nie wyczerpie.
Istnieje wiele programów dotacyjnych takich jak „Mój Prąd”, „ulga termomodernizacyjna” czy „Czyste Powietrze”, dzięki którym możesz pozwolić sobie na założenie własnej instalacji fotowoltaicznej niewielkim nakładem finansowym!
Decydując się na własne panele fotowoltaiczne stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Wyprodukowana energia zostaje przeznaczona na bieżące potrzeby, a nadwyżki mogą być wykorzystane w nocy lub w okresie mniejszego uzysku. Dodatkowo koszty eksploatacji są bardzo niskie, a sama instalacja niemalże bezobsługowa.
Instalacja fotowoltaiczna na dachu

Instalacja fotowoltaiczna montowana na dachu domu jest dostosowana do kąta nachylenia dachu oraz jego pokrycia.
Dbając o najwyższą jakość świadczonych przez nas usług wykonujemy darmowy audyt, aby ocenić możliwości techniczne montażu instalacji
u klienta. Instalacja zdecydowanie dobrze prezentuje się na budynkach mieszkalnych, więc nie muszą Państwo martwić się o estetykę domu.
O możliwości montażu paneli fotowoltaicznych na dachu decyduje jego usytuowanie względem kierunków świata, konstrukcja, która może wpłynąć na zacienienie oraz jego powierzchnia.
Fotowoltaika ma największą skuteczność, gdy panele mogą zostać zamontowane na południowym dachu pod kątem 30-45 stopni. Istotna jest również ilość wolnego miejsca – fotowoltaika nie powinna być narażona na zacienianie przez kominy, wywietrzniki, załamania dachu czy drzewa znajdujące się w pobliżu budynku.
Instalacja fotowoltaiczna na gruncie

Instalacja fotowoltaiczna na gruncie charakteryzuje się bardziej rozbudowaną konstrukcją wbijaną, na której znajdują się panele fotowoltaiczne. Montaż takiej instalacji trwa 2-3 dni.
Panele fotowoltaiczne na gruncie są montowane zazwyczaj wtedy,
gdy na dachu nie ma miejsca lub posiada on zbyt wiele zacienionych obszarów. Gruntową instalację mogą przysłaniać obiekty znajdujące
się w pobliżu – słupy, budynki, drzewa, co może utrudnić wybór odpowiedniego miejsca. Istotna jest również ilość wolnej powierzchni na działce, ponieważ panele muszą znajdować się w odpowiedniej odległości między sobą, tak by nie zacieniały się wzajemnie.
Podczas wybierania tego rozwiązania warto sprawdzić pobliskie plany zabudowy, by mieć pewność, że obecnie wolny teren nie zostanie
w najbliższym czasie zabudowany przez wysokie obiekty,
wpływając na prawidłowe działanie naszej instalacji
oraz zmniejszenie jej skuteczności.

Dzięki energii ze słońca możemy zredukować nasze rachunki za prąd. Koszt instalacji fotowoltaicznej dla domu, pozwalającej wyprodukować własną energię i tym samym zmniejszyć bądź wyeliminować potrzebę
jej zakupu, zwraca się zatem w czasie. Biorąc pod uwagę możliwość uzyskania dofinansowania, czy dotacji, ich cena staje się wyjątkowo atrakcyjna. Są przyjazne dla użytkowników i środowiska.
Nie posiadają ruchomych elementów więc nie hałasują
i nie podlegają szybkiemu zużyciu.
Jak działa fotowoltaika?
1. Panele fotowoltaiczne
Zamieniają energię słoneczną w prąd elektryczny
2. Inwerter
Zamienia prąd stały w prąd zmienny, który płynie w sieci
3. Licznik dwukierunkowy
Mierzy energię wyprodukowaną przez instalację
Sprawdzone podzespoły dobrane do twoich potrzeb
Nasza instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego składa się z elementów trwałych i niezawodnych przez co koszt systemu na przestrzeni lat jest minimalny. U naszych klientów montujemy urządzenia wysokiej jakości od uznanych producentów. Indywidualne podejście sprawia, że nasze panele fotowoltaiczne charakteryzują się najlepszym dopasowaniem do potrzeb i wymagań klientów.
Zapewniamy montaż falowników renomowanych firm



Korzystamy z paneli sprawdzonych producentów wysokiej jakości



Jak wygląda współpraca?
1
Konsultacje
Na bezpłatnym spotkaniu nasz doradca oceni możliwości montażowe instalacji fotowoltaicznej. Dokona również analizy zapotrzebowania energetycznego gospodarstwa domowego lub firmy.
2
Finansowanie
Pomagamy w otrzymaniu finansowania instalacji fotowoltaicznej. Współpracujemy z wieloma instytucjami, dzięki czemu rata kredytu jest atrakcyjna i często nie przekracza kwoty miesięcznego rachunku za prąd.
3
Projekt
Każdy projekt instalacji fotowoltaicznej jest przygotowywany w oparciu o szczegółowe informacje, tak aby pasował do unikalnego profilu energetycznego i potrzeb Państwa domu lub firmy.
4
Montaż
Gwarantujemy profesjonalny montaż oraz audyt powykonawczy, który zapewnia bezpieczeństwo działania instalacji fotowoltaicznej.
5
Podłączenie
Dla Twojego komfortu zajmiemy się przyłączeniem Twojej instalacji do sieci dystrybucji. Nasi doświadczeni pracownicy złożą wszystkie niezbędne dokumenty w Twoim imieniu.
6
Opieka
Po zamontowaniu paneli fotowoltaicznych, jesteśmy dla Państwa dalej dostępni. W przypadku pytań lub jakichkolwiek wątpliwości pozostajemy do dyspozycji.
Potrzebujesz dodatkowej wiedzy?
Skorzystaj z ENCYKLOPEDII FOTOWOLTAIKI
Najczęściej zadawane pytania klientów
Cena zależy od mocy instalacji, która z kolei wiąże się z ilością paneli. Im więcej paneli, tym większa moc systemu, co przekłada się na ilość produkowanego prądu.
Można zatem przyjąć, że średni koszt instalacji fotowoltaicznej wynosi, w zależności od zapotrzebowania energetycznego, od 20 do nawet 40 tys. zł.
Zysk z instalacji fotowoltaicznej nie jest typowym zarabianiem na instalacji, które rozumiane jest na zasadzie kupna i sprzedaży. Systemy fotowoltaiczne wytwarzają ekologiczny prąd, którym zasilane jest gospodarstwo domowe inwestora. Takie rozwiązanie umożliwia całkowite uniezależnienie się od cen energii pochodzącej z sieci energetycznej. Jeżeli moc instalacji jest wystarczająca do pokrycia całego zapotrzebowania energetycznego budynku, wówczas jedyne opłaty jakie ponosi inwestor to tzw. opłaty stałe, które wynoszą około 150 zł rocznie.
Do tej pory instalacja umieszczona na dachu budynku zostawała objęta 8% podatkiem VAT, a poza nim, czyli na gruncie lub dachu budynku gospodarczego – 23% VAT. Sejm planuje wprowadzenie poprawek, według których niezależnie od lokalizacji paneli fotowoltaicznych, ich stawka VAT będzie wynosiła 8%. Nowe przepisy mają wejść w życie na przełomie października i listopada.
Planowana przez Sejm poprawka dotyczy domów jednorodzinnych o powierzchni do 300 m2.
Od 1 stycznia 2019 roku osoby fizyczne od postaw podatku dochodowego mogą odliczyć koszty poniesione na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych wraz z osprzętem. Kwota odliczenia nie może przekraczać 53 tysięcy złotych. W przypadku, gdy kwota ta nie znajduje pokrycia w rocznym dochodzie inwestora, będzie ona podlegała odliczeniu w kolejnych latach, jednak nie dłużej niż przez 6 kolejnych lat, zaczynając od końca roku podatkowego, w którym zostały poniesione pierwsze wydatki związanie z systemem.
Ilość paneli fotowoltaicznych jest ściśle związana z mocą instalacji. Im większe zapotrzebowanie energetyczne budynku, tym więcej paneli należy zamontować. Dla przykładu – jeżeli inwestorowi zależy na instalacji o mocy 5 kWp, przełoży się to na zakup około 16 sztuk paneli fotowoltaicznych.
Jeżeli czteroosobowa rodzina zużywa rocznie 3000-3500 kWh, wówczas wystarczy zamontować instalację o mocy 4 kWp, co daje około 13 paneli lub jeśli rodzina zużywa 2500-3000kWh – 3kW – około 10 paneli.
Przed podjęciem decyzji o mocy instalacji należy określić zapotrzebowanie energetyczne budynku, tak by mieć pewność, że system spełni oczekiwania inwestora, a roczna produkcja prądu osiągnie pożądany poziom.
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!
Z chęcią odpowiemy na Państwa wszelkie pytania.
Zadzwoń lub napisz:
tel. (+48) 884-023-690 | tel. (+48) 533-344-971 biuro@goldenglobeenergy.pl wyceny@goldenglobeenergy.pl dws@goldenglobeenergy.pl (propozycje współpracy)
Znajdujemy się:
ul. Inżynierska 5B, 20-484 Lublin