Golden Globe Energy

Pompy ciepła

Pompy ciepła

Posiadasz firmę, dom albo gospodarstwo rolne?

GoldenGlobeEnergy to nie pośrednicy – nasza oferta to kompleksowa obsługa każdej inwestycji – od audytu lokalizacji
po odbiór techniczny i serwis pogwarancyjny.

 

Pompa ciepła doskonale reguluje temperaturę w naszym domu przez cały rok. W zimie dostarcza ciepło, podczas gdy latem chłodzi. Ponadto jest odpowiedzialna za dostarczanie ciepłej wody użytkowej (CWU). To urządzenie jest nie tylko przyjazne dla środowiska, ale także oszczędne. Jedynym kosztem, który generuje, jest zużycie energii elektrycznej do zasilenia sprężarki. Dzięki pracy pompy ciepła zapewniamy sobie niezawodne źródło energii dla naszego domu, co jest niezwykle istotne w dzisiejszych czasach, oraz komfort cieplny na wysokim poziomie. Dobrze dobrane urządzenie tego rodzaju jest jednym z najbardziej efektywnych i ekologicznych sposobów na ogrzewanie domu i dostarczanie ciepłej wody użytkowej. 

Zasada działania pompy ciepła jest dość prosta. Wykorzystuje ona energię pochodzącą z określonego źródła, zależnie od rodzaju pompy, a następnie przekazuje ją do systemu grzewczego. Przykładowo, pompa ciepła gruntowa czerpie ciepło z ziemi, co jest bardzo stabilnym źródłem energii (w przypadku pompy ciepła solanka-woda). Dzięki temu ma możliwość regulowania temperatury wewnątrz budynku oraz dostarczania ciepłej wody użytkowej. Natomiast pompa ciepła powietrze-woda wykorzystuje ciepło z otaczającego powietrza. Istnieją także systemy, które pozwalają wybrać źródło energii (solanka, woda, powietrze), pobierając ją z powietrza, wód gruntowych lub ziemi.

Warto pamiętać że ekologiczne narzędzie zapewniające dopływ ciepła to nie wszytko, ważne jest aby system rozprowadzający energię cieplną po budynku był równie sprawny i efektywny. Pozwala to na optymalne ogrzanie pomieszczeń.

Dlaczego warto?

Instalacja fotowoltaiczna zwraca się już w ciągu ok. 7 – 10 lat. Decydując się na to rozwiązanie nie musisz już przejmować się corocznymi podwyżkami cen prądu. Bądź niezależny!

Fotowoltaika jest ekologicznym rozwiązaniem, wchodzącym w skład OZE (Odnawialne Źródła Energii). Ogniwa produkując prąd nie wydzielają szkodliwych związków, ani dwutlenku węgla. Są zatem całkowicie bezpieczne dla otoczenia i środowiska. 

Tradycyjne źródła energii pochodzą z paliw kopalnych, których zasoby szybko maleją. W przyszłości przewiduje się ich zupełne wyczerpie. Energia produkowana ze Słońca w przeciwieństwie do paliw kopalnych nigdy się nie wyczerpie.

Istnieje wiele programów dotacyjnych takich jak „Mój Prąd”, „ulga termomodernizacyjna” czy „Czyste Powietrze”, dzięki którym możesz pozwolić sobie na założenie własnej instalacji fotowoltaicznej niewielkim nakładem finansowym!

Decydując się na własne panele fotowoltaiczne stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Wyprodukowana energia zostaje przeznaczona na bieżące potrzeby, a nadwyżki mogą być wykorzystane w nocy lub w okresie mniejszego uzysku. Dodatkowo koszty eksploatacji są bardzo niskie, a sama instalacja niemalże bezobsługowa.

Montaż instalacji fotowoltaicznej obejmuje zamocowanie paneli i konstrukcji na dachu / gruncie oraz instalację inwertera (falownika) w odpowiednim do tego miejscu. To bardzo szybkie i wygodne!
Swoją nadwyżkę prądu możesz oddać do sieci, która pełni funkcję magazynu energii. Co najważniejsze, nie potrzebne do tego są dodatkowe akumulatory, które podwyższają koszty instalacji fotowoltaicznej.
Scroll to Top