Golden Globe Energy

Klimatyzatory

Klimatyzatory

Zastosowanie klimatyzacji w budynku pozwala na utrzymanie przyjemnej temperatury przez cały rok, zarówno w okresie letnim, jak i zimowym, oraz zapewnia zdrową jakość powietrza. Rozwiązaniem, które to umożliwia, są klimakonwektory oraz systemy oparte na pompie ciepła. 

Aby zapewnić sobie komfort cieplny przez cały rok w domu, warto rozważyć energooszczędne i kompaktowe klimatyzatory przeznaczone do użytku domowego. Te urządzenia charakteryzują się wysoką efektywnością, co pozwala na dostosowanie temperatury powietrza do naszych potrzeb, zarówno latem, jak i zimą. Klimatyzatory te skutecznie chłodzą pomieszczenia w ciepłe dni i mogą pełnić funkcję ogrzewania w okresie zimowym.

Dodatkowo dbają o właściwą wilgotność powietrza, a dzięki zastosowanym filtrom, utrzymują czystość powietrza w pomieszczeniach. Jeśli poszukujesz wygodnej alternatywy dla tradycyjnych grzejników, która oferuje również możliwość chłodzenia, klimatyzator ścienny stanowi doskonałe rozwiązanie. Jego cicha praca zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz, sprawia, że można go wykorzystać nawet w miejscach o dużej gęstości zabudowy.

Najważniejsze Korzyści:

Komfort termiczny: Zapewnia przyjemne warunki temperaturowe zarówno latem, jak i zimą.

Poprawa jakości powietrza: Za pomocą filtrów usuwa zanieczyszczenia i alergeny z powietrza, co wpływa na zdrowie.

Oszczędność energii: Nowoczesne systemy klimatyzacji są coraz bardziej energooszczędne, co przekłada się na niższe rachunki za energię.

Cisza i wygoda: Nowoczesne jednostki są często ciche i łatwe w obsłudze.

Rodzaje Klimatyzacji: Istnieje kilka różnych rodzajów klimatyzacji, które można dostosować do różnych potrzeb i sytuacji.

Najpopularniejsze z nich to:
Klimatyzacja typu split: Składa się z jednostki wewnętrznej zamontowanej w pomieszczeniu i jednostki zewnętrznej na zewnątrz budynku. Jest stosunkowo cicha i efektywna.

Klimatyzacja okienna
: Jest bardziej kompaktowa i tańsza w instalacji niż systemy split. Jednak może być głośniejsza i mniej wydajna.

Klimatyzacja kasetonowa: Montowana jest w sufitach podwieszanych i jest niewidoczna, co sprawia, że jest estetycznym rozwiązaniem do biur i restauracji.

Klimatyzacja przypodłogowa
: Jest montowana na podłodze i jest szczególnie przydatna w pomieszczeniach, gdzie nie ma dostatecznej przestrzeni na suficie lub ścianach.

Klimatyzacja kanałowa
: Ukryta jest w kanałach wentylacyjnych i rozprowadza powietrze przez różne otwory w pomieszczeniach. Jest idealna do ukrycia systemu.

Dlaczego warto?

Instalacja fotowoltaiczna zwraca się już w ciągu ok. 7 – 10 lat. Decydując się na to rozwiązanie nie musisz już przejmować się corocznymi podwyżkami cen prądu. Bądź niezależny!

Fotowoltaika jest ekologicznym rozwiązaniem, wchodzącym w skład OZE (Odnawialne Źródła Energii). Ogniwa produkując prąd nie wydzielają szkodliwych związków, ani dwutlenku węgla. Są zatem całkowicie bezpieczne dla otoczenia i środowiska. 

Tradycyjne źródła energii pochodzą z paliw kopalnych, których zasoby szybko maleją. W przyszłości przewiduje się ich zupełne wyczerpie. Energia produkowana ze Słońca w przeciwieństwie do paliw kopalnych nigdy się nie wyczerpie.

Istnieje wiele programów dotacyjnych takich jak „Mój Prąd”, „ulga termomodernizacyjna” czy „Czyste Powietrze”, dzięki którym możesz pozwolić sobie na założenie własnej instalacji fotowoltaicznej niewielkim nakładem finansowym!

Decydując się na własne panele fotowoltaiczne stajesz się niezależnym dostawcą prądu. Wyprodukowana energia zostaje przeznaczona na bieżące potrzeby, a nadwyżki mogą być wykorzystane w nocy lub w okresie mniejszego uzysku. Dodatkowo koszty eksploatacji są bardzo niskie, a sama instalacja niemalże bezobsługowa.

Montaż instalacji fotowoltaicznej obejmuje zamocowanie paneli i konstrukcji na dachu / gruncie oraz instalację inwertera (falownika) w odpowiednim do tego miejscu. To bardzo szybkie i wygodne!
Swoją nadwyżkę prądu możesz oddać do sieci, która pełni funkcję magazynu energii. Co najważniejsze, nie potrzebne do tego są dodatkowe akumulatory, które podwyższają koszty instalacji fotowoltaicznej.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Z chęcią odpowiemy na Państwa wszelkie pytania.

Zadzwoń lub napisz:

tel. (+48) 577-330-433
biuro@goldenglobeenergy.pl
wyceny@goldenglobeenergy.pl
dws@goldenglobeenergy.pl (propozycje współpracy)

Scroll to Top