Golden Globe Energy

Finansowanie

Finansowanie

Twojej fotowoltaiki

Fotowoltaika dla domu i firmy Lubelskie

GoldenGlobeEnergy oferuje pełne wsparcie w uzyskaniu finansowania na instalacje fotowoltaiczne oraz przy uzyskaniu finansowania w programie Mój Prąd.Współpracujemy między innymi z Alior Bankiem.

Wesprzemy Państwa podczas aplikowania oraz będziemy monitorować cały proces finansowy, aż do przyznania finansowania.

 

Ulga termomodernizacyjna

Pomożemy Ci odzyskać należny
podatek od fotowoltaiki

Koszty kompletnej instalacji fotowoltaicznej zaczynają się już od 19 600zł. Usługa obejmuje dostawę sprzętu, montaż, uruchomienie, przeszkolenie z zakresu obsługi urządzenia oraz wszelkie formalności związane z podłączeniem instalacji fotowoltaicznej do zakładu elektrycznego.

Program „Mój Prąd”

Dotacja 5000 zł

Decydując się na instalację fotowoltaiki mogą Państwo skorzystać ze wsparcia i otrzymać 5000 zł dotacji. W ramach kompleksowej obsługi GoldenGlobeEnergy załatwi wszystkie formalności i pomoże
skorzystać ze środków finansowych.

Fotowoltaika na wiacie

Początkowy koszt

20 000 zł

Program "Mój Prąd"

5 000 zł

Dotyczy instalacji powyżej 10 000 zł

Ulga termomodernizacyjna

2 550 zł

(17% podatku) w przypadku podatku PIT 17%

Finalny koszt instalacji

do 12 450 zł

czyli 7 550 zł oszczędności

Najczęściej zadawane pytania klientów

Cena zależy od mocy instalacji, która z kolei wiąże się z ilością paneli. Im więcej paneli, tym większa moc systemu, co przekłada się na ilość produkowanego prądu.

Można zatem przyjąć, że średni koszt instalacji fotowoltaicznej wynosi, w zależności od zapotrzebowania energetycznego, od 20 do nawet 40 tys. zł.

Zysk z instalacji fotowoltaicznej nie jest typowym zarabianiem na instalacji, które rozumiane jest na zasadzie kupna i sprzedaży. Systemy fotowoltaiczne wytwarzają ekologiczny prąd, którym zasilane jest gospodarstwo domowe inwestora. Takie rozwiązanie umożliwia całkowite uniezależnienie się od cen energii pochodzącej z sieci energetycznej. Jeżeli moc instalacji jest wystarczająca do pokrycia całego zapotrzebowania energetycznego budynku, wówczas jedyne opłaty jakie ponosi inwestor to tzw. opłaty stałe, które wynoszą około 150 zł rocznie.

Do tej pory instalacja umieszczona na dachu budynku zostawała objęta 8% podatkiem VAT, a poza nim, czyli na gruncie lub dachu budynku gospodarczego – 23% VAT. Sejm planuje wprowadzenie poprawek, według których niezależnie od lokalizacji paneli fotowoltaicznych, ich stawka VAT będzie wynosiła 8%. Nowe przepisy mają wejść w życie na przełomie października i listopada.

Planowana przez Sejm poprawka dotyczy domów jednorodzinnych o powierzchni do 300 m2.

Od 1 stycznia 2019 roku osoby fizyczne od postaw podatku dochodowego mogą odliczyć koszty poniesione na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych wraz z osprzętem. Kwota odliczenia nie może przekraczać 53 tysięcy złotych. W przypadku, gdy kwota ta nie znajduje pokrycia w rocznym dochodzie inwestora, będzie ona podlegała odliczeniu w kolejnych latach, jednak nie dłużej niż przez 6 kolejnych lat, zaczynając od końca roku podatkowego, w którym zostały poniesione pierwsze wydatki związanie z systemem.

Ilość paneli fotowoltaicznych jest ściśle związana z mocą instalacji. Im większe zapotrzebowanie energetyczne budynku, tym więcej paneli należy zamontować. Dla przykładu – jeżeli inwestorowi zależy na instalacji o mocy 5 kWp, przełoży się to na zakup około 16 sztuk paneli fotowoltaicznych.

Jeżeli czteroosobowa rodzina zużywa rocznie 3000-3500 kWh, wówczas wystarczy zamontować instalację o mocy 4 kWp, co daje około 13 paneli lub jeśli rodzina zużywa 2500-3000kWh – 3kW – około 10 paneli.

Przed podjęciem decyzji o mocy instalacji należy określić zapotrzebowanie energetyczne budynku, tak by mieć pewność, że system spełni oczekiwania inwestora, a roczna produkcja prądu osiągnie pożądany poziom.

Potrzebujesz dodatkowej wiedzy?

Skorzystaj z ENCYKLOPEDII FOTOWOLTAIKI

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Z chęcią odpowiemy na Państwa wszelkie pytania.

Zadzwoń lub napisz:

tel. (+48) 884-023-690 | tel. (+48) 533-344-971 biuro@goldenglobeenergy.pl wyceny@goldenglobeenergy.pl dws@goldenglobeenergy.pl (propozycje współpracy)

Znajdujemy się:

ul. Inżynierska 5B, 20-484 Lublin

Scroll to Top